Záchranná stanice Jaro Jaroměř

V úterý 24. 9. 2024 se žáci II. a III. třídy vydali na návštěvu ZÁCHRANNÉ STANICE JARO v JAROMĚŘI. ZS Jaro ročně poskytuje péči více než sedmi stům volně žijících živočichů v nouzi, které přijímá z okresů Náchod, Trutnov, Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Spolu s přidruženou stanicí pro Krkonošský národní park ve Vrchlabí jsou jediným zařízením tohoto typu v celém Královéhradeckém kraji.

Dětem se nahlédnutí do ZS Jaro velmi líbilo. Mohly si prohlédnout nejen odchycená zraněná zvířata, která jsou po uzdravení vypuštěna zpět do volné přírody, ale také nahlédnout do prostor, kde a jak se o zraněná zvířata starají. Zaměstnanci ZS Jaro si pro děti také připravili mnoho zajímavých otázek a hádanek o zvířatech a jejich životě.